Неділя, 19.08.2018, 08:48

«  Серпень 2018  »

Методичне об'єднання вчителів української мови та літератури

Члени кафедри

Пасальська Лариса Володимирівна: учитель-методист, вища категорія, керівник методоб`єднання

Наугольник Вікторія Володимирівна: учитель вищої категорії

Бондарович Тетяна Василівна: учитель І категорії

Шкільні будні

Свято вишиванки

Конкурс знавців української мови ім. Петра Яцика

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ

ВСЕШКІЛЬНИЙ ДИКТАНТ

11 лютого 2016 р.

Конкурс юних читців поезій, присвячений 202-й річниці від дня народження Тараса Шевченка

Молодша вікова група

учениці 5 А класу Глодік Тетяна, Маслянка Анастасія, Зубко Оксана

Молодша вікова група

учениці 6 А та 6 Б класів Сидорук Анна, Канюк Вікторія

Сідак Вероніка, 8 А клас, читає "Чигирине, Чигирине"

Старша вікова група

учениці 9 Б та 10 класів Попова Христина, Войтович Юлія, Пасальська Юлія, Музичук Ірина,

десятикласниці із інсценізацією "Великого льоху"

Працює журі

2017-2018 н.р.

День української писемності і мови

Проект з культури мовлення для 9 класів  "Мовний ревізор у Володимирі-Волинському"

Дбаймо про своє мовлення!

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Воно покликане підкреслити важливу роль української мови в згуртуванні українського суспільства.

Цікаво і змістовно проходить це свято в ЗОШ №1. І вчителі, й учні підтримують багаторічну традицію – одягати в цей день улюблену вишиванку, а фото «вишиваної фотосесії з друзями» прикрашають і класні куточки, і родинні альбоми. Всеукраїнський радіодиктант у нашій школі писали не тільки старшокласники, а й учителі, для яких важливо бути і патріотом, і досконалою мовною особистістю. Знавці рідної мови (учні 3-11 класів) мали можливість узяти участь у І етапі Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика. Сподіваємося, що переможці достойно представлятимуть наш навчальний заклад на міському конкурсі, як минулорічні Доровських Сніжана (5 Аклас), Федорук Валентиа (10 клас), що вибороли перші місця в ІІ етапі і представляли місто на обласному конкурсі.

Кожен День української писемності і мови в нашій школі має свою концепцію, своє «обличчя». То шукаємо мовні скарби із квест-завданнями, то влаштовуємо свята мови. Цьогорічний свято проходило під гаслом «Дбаймо про своє мовлення». Учителі запрошували на показові уроки розвитку звʼязного мовлення, а десятикласники здивували всіх флеш-моб виставкою «Як парость виноградної лози, плекайте мову». Учні, батьки, учителі зацікавлено розглядали сигнальні картки із порушенням мовних норм і правильними варіантами, звіряли свої мовленнєві знання, відшліфовували їх.

Саме в цей день учні 9 А класу (мову вони уже два роки вивчають поглиблено) презентували результати місячного проекту «Мовний ревізор у Володимирі-Волинському». Юні дослідники з'ясовували, що таке культура мовлення та мовна норма, вивчали питання дотримання мовних норм у громадських місцях Володимира-Волинського: закладах торгівлі, громадського харчування, ЗМІ, місцях для оголошень і т.д., аналізували порушення норм, шукали правильні варіанти, розробляли рекомендації для поліпшення мовленнєвої культури жителів міста. Під керівництвом модераторів Сулімової Вікторії та Ходаковської Анни працювали дві дослідні групи, що збирали фотодокази, аналізували порушення, виправляли помилки. Учнів обурювало, що в кафе запрошують випити «морквʼяний» сік, посмакувати завиванцем «по-володимирські», а в магазині купити «фрікаделькі» чи «мʼягкі» іграшки, а ще окремі «відкривають» двері, рубають ціни «пополам», «у продажу поступають» ковдри та матраци, а на підприємство запрошують «робочих». Найбільше орфографічних недоліків виявили у написанні іншомовних слів «кавового асортименту», чомусь загальні назви власники кавʼярень пишуть із подвоєнням: «еспрессо», «латте», «мокко», «амаретто», хоча в українській мові ці слова уживаються без подвоєння. Велика дослідна робота учнів змусила усіх присутніх замислитися над важливістю мовленнєвої культури, що є ознакою освіченості кожного і культури нації в цілому. Поетичні рекомендації, як дбати про чистоту, багатство, точність мови запропонували на закінчення заняття учні 7 А класу Зубко Оксана., Бляшук Тарас, Мосейчук Юлія, Каляпух Анастасія, Маслянка Анастасія, Бугайчук Анна.

Сулімова Вікторія, учениця 9 А класу

2018рік

Шкільний та міський конкурс читців поезій Тараса Шевченка

Учасники шкільного конкурсу Мосейчук Юлія (7 А кл.), Кухарук Мар"яна (6 А кл.) Іванська Вікторія (7 Бкл.)

Батогівська Василина (10 клас) ІІІ місце на міському конкурсі, Сидорук Анна (8 А клас) диплом міського конкурсу (Переможців підготували Пасальська Л.В., Наугольник В.В.)